Umeboshi + Rice Balls

Regular Price
$3.00
Sale Price
$3.00
Regular Price
Sold Out
Unit Price
per 

Shipping calculated at checkout.
Only 9 left!

Riceballs, galore! My daughter’s favorite food is onigiri, which she enjoys the best eaten plain with a strip of seaweed. My grandmother would make jars and jars of umeboshi (pickled plum), which was always enjoyed inside an onigiri with a traditional, sour flavor.

  • 15mm x 10m

made in japan

Product Details

Umeboshi + Rice Balls

Regular Price
$3.00
Sale Price
$3.00
Regular Price
Sold Out
Unit Price
per 
>